Power Next Enerji Fuarları 2016 | Demos Fuarcılık

Alternatif Enerji Kaynakları Çözümlerinde Fotovoltaik Sistemlerin Önemi…

Kategori : ENERJİ GÜNDEMİ, GÜNEŞ - Tarih : 10 Ekim 2013

Artmakta Olan Yenilenebilir Enerji İhtiyaçlarını Güvenle Karşılamak için Malzemeler Ön Plana Çıkıyor.

DuPont Fotovoltaik Çözümleri, yeni açılan DuPont Türkiye İnnovasyon Merkezi’nde fotovoltaik (PV) sektöründen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ve finans sektöründen yetkililerin bir araya geleceği özel bir konferansa ev sahipliği yapacak. 6 Kasım 2013 tarihinde düzenlenecek konferansta, fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltırken bölgenin hızla büyüyen yenilenebilir enerji talebini karşılamak üzere fotovoltaik sistemlerinin güç çıkışını, güvenilir yaşam ömrünü ve genel maliyetlerini etkilemeleri itibariyle malzemelerin kritik önemi ele alınacak.

Sektör analisti IHS A.Ş.’nin raporuna göre, yükselişte olan fotovoltaik pazarları arasında, Türkiye’nin 2013 – 2017 yılları arasında kümülatif toplamda yaklaşık 2.7 milyar vat (GW) gücünde fotovoltaik sistemleri kurması bekleniyor. Türkiye’de, hükûmetin öngördüğü 600 megavatın (MW) bir hayli üstünde uygulama gerçekleşmiş ve sistem kurulumlarının 2014 sonu ve 2015 yılında da hızla artması bekleniyor. Türkiye’deki çatı sistemleri pazarının ise, 2014’te hızlanarak 300 MW’ye ulaşacağı tahmin ediliyor.  

Konferansta ele alınacak önemli konulardan birisi de, fotovoltaik sistemlerinde öngörülen 25 yıllık yaşam süresi için gerekli kalitenin, güvenilirliğin ve dayanıklılığın sağlanması anlamında açık ve uygun standartların olmayışı. Bu konu, bölgenin Güney İspanya ile kıyaslanabilecek yoğun güneş ışığı seviyesi göz önüne alındığında Türkiye için büyük önem teşkil ediyor.

Konferansta Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan; fotovoltaik ve yatırım sektörlerinden ve akademi dünyasından prestijli konuk konuşmacılar söz alacak. DuPont Fotovoltaik Çözümler – Avupa, Orta Doğu & Afrika Pazarlama Müdürü Dr. Stephan Padlewski ise, sistem sahiplerinin ve finansörlerin yatırımlarının geri dönüşlerine katkıda bulunmak  ve güneş enerjisi maliyetlerini düşürmek için benimseyebilecekleri risk hafifletme stratejilerini ele alacak.

DuPont Fotovoltaik Çözümler, fotovoltaik sektörünün önde gelen küresel özel malzeme tedarikçisidir.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen http://photovoltaics.dupont.com adresini ziyaret edin.

Yayıncı: Enerji Gazetesi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

WEC 2016 İstanbul

enerji verimliliği

   GÜNCEL KÖŞE YAZILARI

   TÜM KÖŞE YAZARLARIMIZ VE YAZILARI >>

HABER KATEGORİLERİ

ARAMA

Enerji İş İlanları & Kariyer

Enerji Kütüphanesi

E-HABER ABONELİĞİ İÇİN LÜTFEN E-POSTA ADRESİNİZİ GİRİNİZ" Kayıt Ol, Güncel Haberler E-Posta Adresine Gelsin... "

 Reklamlarınız İçin  info@enerjigazetesi.com