Power Next Enerji Fuarları 2016 | Demos Fuarcılık

Enerji Santralleri 20 Binden Fazla Haber Yapıldı…

Kategori : ENERJİ GÜNDEMİ - Tarih : 26 Kasım 2015

Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, Ocak ayından bu yana yazılı basında enerji santrallerinin toplam 20 binden sinop-nukleer-santrali-projesi-son-durum-696x385fazla haberle gündeme geldiği belirlendi.

Interpress’in iki bini aşkın gazete ve dergiyi kapsayan incelemesinde, yılbaşından bu yana yazılı basında, Türkiye’de kurulacağı bölge ve özellikle çevreye verebileceği muhtemel zararlar ile gündeme gelen nükleer santrallerle ilgili 7 bin 448 haber çıktığı saptandı.

Türkiye’de ağırlıklı olarak kömürle çalışan, çıkan gaz ve atık suyun verdiği zararlar ile tartışma konusu olan termik santraller hakkında ise toplam 7 bin 149 haber yayınlandığı belirlendi. Kamuoyunda HES olarak bilinen ve derelerin kuruması ile doğanın tahrip edilmesi eleştirileri sıkça basına yansıyan, hidroelektrik santralleri için de 4 bin 145 habere konu olduğu saptandı.

Bu enerji santrallerinin yanı sıra, temiz enerji olarak bilinen rüzgâr santralleri bin 51 haber ile gündeme gelirken, güneş santrallerinin 681 haber, jeotermik santrallerin 638 haber ve doğalgaz santrallerinin de 621 haber ile yıl boyunca yazılı basında yer aldığı tespit edildi.

Kaynak: Bültenler

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

WEC 2016 İstanbul

enerji verimliliği

   GÜNCEL KÖŞE YAZILARI

   TÜM KÖŞE YAZARLARIMIZ VE YAZILARI >>

HABER KATEGORİLERİ

ARAMA

Enerji İş İlanları & Kariyer

Enerji Kütüphanesi

E-HABER ABONELİĞİ İÇİN LÜTFEN E-POSTA ADRESİNİZİ GİRİNİZ" Kayıt Ol, Güncel Haberler E-Posta Adresine Gelsin... "

 Reklamlarınız İçin  info@enerjigazetesi.com